چگونه ناخن های خوش فرم و زیبایی داشته باشیم؟

چگونه ناخن های خوش فرم و زیبایی داشته باشیم؟

 چطور ناخن هایمان را خوشگل کنیم!

در این مقاله می خواهیم شما را با مدل ها و شکل های مختلف و مدل های متنوع ناخن آشنا کنیم. و بگوییم که به انگشتان و دستان شما چه مدل ناخنی بیشتر می آید. علاوه بر زیبایی ناخن ها هر خانم خوش استایلی باید بداند که چطور مدل موهایش را با لباسش ست کند و یا چطور لباس بپوشد تا لاغر تر دیده شود. با مطالعه مطالب قبل می توانید با این ترفند ها آشنا شوید.

مانیکور کردن ناخن ها گویای شخصیت هر خانم است. مانیکور کردن ناخن ها از هر اکسسوری جذاب تر است. شما می توانید ناخن هایتان را به شکل های مختلفی درست کنید و آن ها را مانیکور کنید. با ما همراه باشید تا شما را با مدل های مختلف مانیکور آشنا کنیم.

اگر ناخن هایم بلند نشود چی؟

حتما بعضی از شما می پرسید چطور ناخن هایمان را بلند کنیم. شاید بعضی از شما فقط می توانید ناخن هایتان را به صورت گردِ ساده درآورید. ما اینجاییم که به شما بگوییم نگران نباشید و با انجام کارهای زیر می توانید کاری کنید تا کمتر ناخن هایتان بشکنند.

کاشت ناخن: اگر ناخن هایتان خیلی می شکنند و ضعیف اند و دوست دارید تا ناخن های بلند و زیبایی داشته باشید بهتر است تا ناخن بکارید. با این کار ناخن هایتان محکم تر می شوند و خیلی دیر تر می شکنند.

ژلیش ناخن: این کار واقعا لذت بخش است. دوام ژلیش ناخن از لاک معمولی خیلی بیشتر است. و برق ژلیش ناخن که همه خانم ها عاشقش هستند خیلی ماندگار است. هر وقت که از مدل ناخنتان خسته شدید می توانید ژلیش ناخن هایتان را با پنبه آغشته به اَسیتن و پیچیدن فویل آلومینیومی دور هر یک از ناخن ها به راحتی پاک کنید. باید اجازه دهید تا فویل حدود 10 دقیقه روی ناخن ها باقی بماند.

محلول رشد ناخن: بسیاری افراد از محلول های رشد ناخن استفاده نمی کنند اما سعی کنید هر شب موقع خواب کمی از محلول های تقویت کننده ( با مواد طبیعی و با کیفیت) را به ناخن هایتان بزنید تا بعد از مدتی تاثیر آن را ببینید.

آشنایی با مدل های مختلف ناخن و مانیکور

1. ناخن های گرد

این مدل راحت ترین نوع رسیدگی به ناخن است. اگر می خواهید ناخن هایتان تمیز و قشنگ باشند اما حوصله و وقت رسیدگی به آنها را ندارید می توانید این مدل را انتخاب کنید. فقط کافی است تا اول ناخن هایتان را با سوهان یا ناخن گیر به صورت مستطیلی بگیرید. و بعد شکل طبیعی دور ناخنتان را دنبال کنید. این مدل ناخن به دست همه می آید.

2. ناخن های بیضی

این مدل ناخن کمی قدیمی شده است. در اواخر دهه 1900 میلادی تا سال 2000 این نوع مانیکور مد بود. البته این مدل بسیار شیک است. برای این که ناخن هایتان این شکلی شود دور ناخن را به شکل تخم مرغی بگیرید و سوهان بکشید. این مدل برای انگشتان کوتاه خیلی مناسب است و انگشتان شما را کشیده تر نشان می دهد.

3. ناخن های مستطیلی

گوشه های ناخن به شکل مستطیل درآمده است. این مدل یکی از محبوب ترین و رایج ترین مدل های ناخن برای خانم های با سلیقه و خوش تیپ است. اگر ناخن هایتان را این شکلی مانیکور می کنید و نمی خواهید بشکند بهتر است پهنای گوشه های ناخن را کمتر کنید و به اندازه پهنای خود انگشتتان درآورید. برای اینکه ناخن هایتان را به این شکل درآورید با یک سوهان ناخن روی ناخن را صاف کنید و سپس گوشه ها را تمیز کنید. این مدل ناخن برای کسانی که انگشتان بلند و ناخن های های پهن دارند مناسب است.

 

4. ناخن های بیضی مستطیلی

این مدل مانیکور ناخن یکی دیگر از مدل هایی است که بسیار مورد علاقه خانم هاست. دراوردن ناخن ها به این شکل آسان تر از ناخن های مستطیلی است چرا که لبه های آن گرد است. ولی با این حال باز هم مانند ناخن های مستطیلی با کلاس است. برای اینکه ناخن هایتان را به این شکل درآورید اول آن را به شکل بیضی درآورید سپس بالای آن را با سوهان صاف کنید. خوب است بدانید که این مدل ناخن به دست همه خانم های با سلیقه می آید.

5. ناخن های بادامی

این مدل مانیکور بیشتر شبیه به مدل بیضی است. با این تفاوت که نوک آن کمی تیز تر است. این مدل ناخن درست شبیه به بادام است. برای اینکه ناخن هایتان را به این شکل درآورید باید وسط ناخنتان را پیدا کنید و از نوک آن شروع به گرد کردن ناخن کنید. باید شکل ناخن را شبیه به یک کوه درآورید. در این مدل مانیکور نباید هیچ جایی از ناخن لبه تیز داشته باشد. این مدل به ناخن های کوتاه بیشتر می آید.

6. ناخن های تیز

برای اینکه ناخن هایتان را به این شکل درآورید باید کمی با جرات باشید. این مدل ناخن خیلی رایج نیست. اما سلبریتی هایی مانند ریحانا همیشه ناخنشان را به این شکل مانیکور می کنند. این مدل ناخن باعث می شود دستان شما لاغر تر و کشیده تر به نظر برسد. مانند ناخن های بادامی برای اینکه ناخن هایتان را به این شکل دراورید باید ابتدا وسط نوک آن را پیدا کنید و از گوشه ها سوهان بکشید تا به نوک آن برسید. این مدل ناخن زود می شکند پس اگر دوست دارید ناخن هایتان را این شکلی کنید حتما باید از ژلیش ناخن یا کاشت ناخن استفاده کنید.

7. ناخن های بالریَنی

این مدل مانیکور خیلی از ناخن های تیز جذاب تر است. برای اینکه ناخن هایتان را به این شکل درآورید باید وسط آن را پیدا کنید و گوشه های آن را به سمت وسط سوهان بکشید سپس بالای آن را با سوهان صاف کنید. باید بالای ناخن را به شکل مستطیل درآورید. این مدل ناخن به دست همه خانم ها می آید.

نظرات بازدیدکنندگان