داستان ولنتاین چیست ؟

داستان ولنتاین چیست ؟

14 فوریه( 25 بهمن) عاشقانه ترین روز سال است. هر ساله در اکثر نقاط و در بیشتر کشور ها روز ولنتاین را در 14 فوریه جشن می گیرند. ولنتاین جشنی است که در آن افراد به کسی که دوست دارند کارت پستال، نامه، گل  یا هدایایی مانند لباس زنانه یا لباس مردانه هدیه می دهند. کاپل ها معمولا در آن شب به رستوران می روند و یا هر جایی که می خواهند روز عشق را با کسی که دوست دارند جشن می گیرند. نماد ها و سمبل هایی که برای روز ولنتاین در نظر می گیرند معمولا قلب صورتی و یا قرمز، گل رز قرمز و یا مجسمه کوپید( در افسانه یونان کوپید خدای عشق است که به صورت کودکی برهنه مجسم می شود) است.

آیا روز ولنتاین جزو تعطیلات رسمی است؟

در آمریکا روز ولنتاین جزو تعطیلات رسمی نیست و اداره ها طبق ساعات کاری خود باز هستند.

  

مردم در این روز چه کار می کنند؟

در این روز عشاق یکدیگر را با هدایا و کارت پستال های زیبا و جذاب سوپرایز می کنند و به مناسبت عشقی که بینشان وجود دارد این روز را جشن می گیرند. معمول ترین هدایایی که در روز داده می شود شامل: گل، شکلات، شیرینی، شامپاین و شراب است.

همانطور که گفتیم در این روز مدارس اداره ها و مغازه ها در آمریکا و اکثر کشور ها باز هستند و ساعات کاری آن ها مانند روز های عادی است و این روز تعطیل رسمی نیست اما معمولا در روز ولنتاین کافه ها و رستوران ها شلوغ تر از همیشه هستند. و کافه داران و صاحب رستوران ها از همیشه خوشحال تر به نظر می رسند! روز ولنتاین یکی از بهترین روز ها برای برگذاری مراسم عروسی است.

برای اطلاع بیشتر در مورد تاریخچه روز ولنتاین می توانید مطالب قبل را مطالعه کنید.

 

 

 

نظرات بازدیدکنندگان